Resort Tisá​

Skalní město v Tisé

Stěny v Tisé jsou přírodní památkou.
Jsou územím s omezeným přístupem veřejnosti podle § 64 zákona o ochraně přírody.

Rozhledna Děčínský Sněžník

Na vrcholu naší největší stolové hory stojí již od roku 1864 krásná kamenná rozhledna. Byla vybudována pro zeměměřičské účely. Brzy však začala lákat k návštěvě i turisty.

Hřensko

Hřensko je výchozím místem pro výlety na Pravčickou bránu, největší přírodní skalní most na našem kontinentu a do soutěsek řeky Kamenice, kde je možné absolvovat projížďku na lodičkách s výkladem převozníka.

Skalní most Bastei

Bastei je skalní útvar s vyhlídkovými plošinami v Saském Švýcarsku na pravém břehu Labe mezi lázeňským městečkem Rathen a městem Stadt Wehlen. Je to jedna z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Saském Švýcarsku.

Pevnost Königstein

Pevnost Königstein – jedna z největších horských pevností v Evropě – leží uprostřed Labských pískovců na stolové hoře Königstein nad stejnojmennou obcí na levém břehu Labe v zemském okrese Saské Švýcarsko-Východní Krušné hory.

Termální lázně Toskana Bad Schandau

Termální lázně Toskana otvírají své brány a umožní Vám ponořit se do jiného světa, do světa světla, vody a zvuků. Díky celistvé koncepci terapie je dosaženo harmonizace těla a ducha.

Tipy na cyklovýlet

Děčínem vede Labská cyklostezka, po které můžete dojet přes Drážďany až k moři do Cuxhavenu nebo naopak přes Litoměřice do Prahy, či k prameni Labe do Krkonoš. Nově postavená cyklostezka nabízí úchvatné projížďky a to často v kvalitě pro in-line brusle a koloběžky. Okolní kopce jsou rájem pro horská, trekingová a elektrokola.

Pirna

Pirna je velké okresní město na Labi, v německé spolkové zemi Sasko, na železniční trati mezi Drážďany a Děčínem. Historické město má přibližně 38 tisíc obyvatel, řadu středních škol a mnoho památek. Pro turisty je vstupní branou do Českosaského

Drážďany

Drážďany jsou zemské hlavní město Svobodného státu Sasko. Město, v němž žije přibližně 555 tisíc obyvatel, disponuje postavením městského okresu. Drážďany jsou druhým největším městem Saska a jako sídlo zemské vlády, zemského sněmu, jakož i dalších úřadů, je toto velkoměsto saským politickým centrem.

Altenberg

Altenberg je lázeňské město na východě Saska, na hranici s Českou republikou, nedaleko Cínovce, ve východní části Krušných hor. Nejvyšším bodem je hora Kahleberg, odkud je možné pozorovat celé město s okolím. Oblast spadá do zemského okresu Saské Švýcarsko-Východní Krušné hory, jehož centrem je město Pirna.

Cínovec

Cínovec je horská osada v Krušných horách, v okrese Teplice v Ústeckém kraji, ležící na státní hranici České republiky s Německem v nadmořské výšce 835 metrů. V roce 2011 zde trvale žilo 123 obyvatel, osada je administrativní součástí města Dubí. Dnešní Cínovec tvoří dřívější osada Zadní Cínovec.

Vyhlídka Belvedér

Nejstarší a jednou z nejhezčích upravených vyhlídek v Národním parku České Švýcarsko je vyhlídka Belvedér. Je z ní krásný výhled do 130 m hlubokého kaňonu řeky Labe a na stolové hory Zirkelstein a Kaiserkrone na německé straně hranice.

Větruše

vyhlídková věž, přírodní a zrcadlové bludiště, dětské a víceúčelové hřiště

V Ústí nad Labem můžeme zavítat k zámečku Větruše. Nalézá se na kopci po levém břehu řeky Labe v nadmořské výšce 227 metrů. K zámečku se lze dostat pěšky, autem nebo lanovkou, která vyjíždí z obchodního centra Forum každých 15 minut. Jízda lanovkou by pro děti mohla být zajímavým zážitkem.

Hrad Střekov

Zřícenina gotického hradu ze 14. stol., rozšířeného v 16. stol. Václavem Popelem z Lobkowicz. Za třicetileté války zpustošen, od 17. stol. opuštěn. Romanticky upraven v 19. stol. na výletní místo.

Komáří vížka

Rozhled z Komáří vížky patří nejen k nejkrásnějším v Krušných horách

Vyhlídková věž Růženka

Nová vyhlídková věž s poetickým názvem Růženka je veřejnosti přístupná od jara 2018 na kopci Pastevní vrch (402 m.n.m.), v katastru obce Růžová. Obec Růžová se nachází 8 km od obce Hřensko – hraničního přechodu s Německem. Přes Pastevní vrch (402 m.n.m.) vede také naučná stezka.

Ostrov

Ostrov je osada a základní sídelní jednotka obce Tisá v okrese Ústí nad Labem ležící v nadmořské výšce 460 m. Nachází se asi 2,4 km severovýchodně od Tisé, 13 km severozápadně od centra Děčína.

Zoo Děčín

Zoo Děčín, plným názvem Zoologická zahrada Děčín – Pastýřská stěna, je zoologická zahrada nacházející se na okraji města Děčín v severozápadní části města Podmokly a svou rozlohou se řadí k menším zoologickým zahradám v České republice. Rozkládá se na vrchu Pastýřská stěna, obklopena městským lesoparkem.

Zámek Děčín

Děčín je hrad přestavěný na zámek v Děčíně na pískovcové skále na pravém břehu Labe nad soutokem Labe a Ploučnice. Prvním opevněným sídlem na skále bývalo nejspíše raně středověké hradiště. Ve třináctém století na jeho místě vyrostl gotický hrad.

Ferrata Děčín

Pastýřská stěna v Děčíně je nejdelší ferratou v České republice a zároveň nabízí i nejvíce způsobů, jak stěnu zdolat. Také jde o jedinou ferratu, která se nachází v centru města, což není zcela běžné ani v evropském měřítku.

Milešovka

Milešovka je nejvyšší horou Českého středohoří, která nabízí jedny z nejkrásnějších výhledů.

Státní hrad Házmburk

Hazmburk je čedičový vrch východně od obce Klapý, 3,5 km severozápadně od města Libochovice. Na jeho vrcholu se nachází stejnojmenná hradní zřícenina.

jezero Milada

Milada je rekultivační jezero vytvořené v těžební jámě hnědouhelného Dolu Chabařovice v místě bývalých obcí Lochočice, Otovice, Tuchomyšl, Zalužany a Vyklice. Má rozlohu 252,2 ha, průměrnou hloubku 15,5 m a maximální hloubku 24,7 m. Objem vody činí 35 601 000 m³.

Adolfov

Adolfov je horská ves a základní sídelní jednotka obce Telnice v Ústeckém kraji, rozprostřená na hřebenu východních Krušných hor ve výšce 750 m n. m., přibližně 1 km jihovýchodně od státní hranice s Německem.

vodní nádrž Fláje

Vodní nádrž Fláje je údolní nádrž, jež vznikla za unikátní pilířovou přehradou, která je jediná svého druhu v Česku.

Saské Švýcarsko

aské Švýcarsko (německy Sächsische Schweiz) je oblast v Německu, nacházející se jihovýchodně od Drážďan podél údolí řeky Labe.

Národní park České Švýcarsko

Národní park České Švýcarsko je jeden ze čtyř národních parků v České republice. Byl vyhlášen v roce 2000, hlavním předmětem ochrany jsou unikátní pískovcové útvary a na ně vázaný biotop

Chráněná krajinná oblast Labské pískovce

CHKO Labské pískovce je tvořena řadou soutěsek a kaňonů, které jsou obklopené věžemi a masivy místy tvořícími skalní města.